Skaistė Garbašauskienė

Skaistė Garbašauskienė

„Tik nuolat mokydamasis ir tobulėdamas gali mokyti kitus!”

Muzikuoti pradėjau labai anksti, nes nuo vaikystės gyvenau apsupta muzikos, lydėjusios mane namie, už jų ribų ir buvusios tiesiog natūralia ir sava skambančia aplinka.

Baigiau Molėtų muzikos mokyklą, kur mokiausi groti fortepijonu. Nuo devintos klasės įstojau į Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, kurioje baigiau chorinio dirigavimo specialybę. Tos pačios srities žinias gilinau toliau ir įgijau bakalauro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o muzikos edukologijos magistro – Lietuvos edukologijos universitete.

Svarbus profesinės veiklos etapas – dešimties metų koncertinė veikla Vilniaus miesto savivaldybės chore „Jauna muzika”, su kuriuo daug koncertuota Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauta įvairiuose chorinio meistriškumo kursuose, dainuota miuzikle "DaliGala" (rež. Gytis Padegimas), vaidinta Mauricio Kagel “Kantrimusic” balsams ir instrumentams (rež. Oskaras Koršunovas), dainuota Georg Friedrich Händel operoje „Semelė" (rež. Vilius Malinauskas) ir t. t. Taip pat daug metų dainavau ansamblyje „A'cappella” bei NOA festivalio operų choruose ir ansambliuose: „Dviskaita“, „Džiuljeta ir Džiuljeta“, „Bildungas“, „Donoras“, „Julius“. Teko vaidinti A. R. Kalvelio aktorių trupėje, kur muzikinius spektaklius vaikams rodėme Lietuvos darželiuose bei mokyklose.

Pedagoginės patirties įgijau berniukų ir jaunuolių choro studijoje „Sakalėlis”, kur dirbau chormeistere, Vilniaus jėzuitų gimnazijoje – jaunių choro vadove, darželiuose „Pušaitė”, „Uodo ūsai” – muzikos pedagoge, privačioje mokykloje „Šaltinėlis” vedžiau muzikos pamokas vaikams, menų studijoje „Žaismas” mokiau solinio ir ansamblinio dainavimo, taip pat vedžiau muzikos pamokėles vaikams iki trejų metų. Mano mokiniai dalyvavo įvairiuose dainavimo konkursuose – „Dainų dainelė”, "Rising stars" ir kituose, kur pelnė prizines vietas. Įvairiuose konkursuose su savo mokiniais dalyvauju ir dabar.

Labai įdomių patirčių sukaupta, dalyvaujant įvairiuose kūrybiniuose projektuose: Volto Disnėjaus animacinių filmų lietuviškų įgarsinimų užkulsiuose, kur mano mokiniai dainavo animacinių filmų „Ledo šalis" ir „Koko" įvairiuose epizoduose.

Šią įvairialypę muzikinę patirtį, drauge su nuolatiniu domėjimusi naujovėmis, gilinimusi į žmogaus psichologiją bei daug naujų dalykų, atsinešu į naujus darbus ir planuoju mokytis ateityje.